Пројекат изградње подземне гараже у општини Врњачка Бања са елементима концесије довео би до уштеде буџетских средстава, раста буџетских прихода по основу наплате концесионе накнаде од приватног партнера, стварања одрживог система паркирања у урбаној зони као једног од највећих изазова урбаних и комуналних захтева и подизања нивоа ефикасности у пружању услуга корисницима комуналне делатности.
Предмет предложеног пројекта је поверавање обављања комуналне делатности линијског превоза путника на територији општине Рума закључењем јавног уговора између општине и приватног партнера. Имплементација ове концесије би допринела побољшању и унапређењу ове комуналне делатности, омогућавању одрживог система превоза у општини Рума на дужи временски период и редукцију загађења животне средине.
Јавно осветљење представља типичан пример тзв. заједничке комуналне потрошње која служи свим становницима општине Рековац, и његову потрошњу није могуће директно обрачунати и тачно наплатити крајњем кориснику као што је то случај код индивидуалне комуналне потрошње. Трошкови електричне енергије, трошкови дистрибутивног система и одржавања јавног осветљења се финансирају из буџета општине.
Систем јавног превоза представља пример тзв. заједничке комуналне потрошње која служи свим становницима општине Блаце, и његову потрошњу није могуће директно обрачунати и тачно наплатити крајњем кориснику као што је то случај код индивидуалне комуналне потрошње.
Управљање јавним паркиралиштима је комунална делатност, која се сматра делатношћу од општег интереса, у складу са одредбама Закона о комуналним делатностима. Предмет јавно-приватног партнерство је уговорно јавно-приватно партнерство са елементима концесије за финансирање, изградњу, управљање и одржавање јавним паркиралиштем.
Предмет спровођења пројекта јавно-приватног партнерства је поверавање обављања делатности градског и приградског линијског превоза путника на територији општине, у целини, једном приватном партнеру. Основни разлог поверавања делатности градског и приградског линијског превоза путника на територији општине Сокобања, као обједињеног пакета, који ће бити понуђен једном приватном партнеру путем јавног конкурса, произилази превасходно из искустава која су стечена у претходном периоду обављања делатности превоза путника.
Основ овог предлога пројекта јавно-приватног партнерства је изградња новог котловског постројења, у складу са новим техничким решењем и употребом нових технологија. Енергент који ће се користити је обновљиви извор енергије – дрвна биомаса (дрвна сечка). Обавеза приватног партнера у овом пројекту је да изведе све неопходне радове и угради сву потребну опрему из сопствених средстава и то током периода припреме и периода имплементације предложених мера.
Предмет предлога пројекта јавно-приватног партнерства је пружање услуге градског и приградског превоза (домаћег линијског превоза) на територији општине Кучево. Линијски превоз је јавни превоз који се обавља на одређеној линији, одређеном учесталошћу, при чему се путници укрцавају и искрцавају на унапред одређеним аутобуским стајалиштима.
Предмет пројекта је дугорочна уговорна ефикасна испорука топлорне енергије уз замену котлова на мазут, лож уље и угаљ еколошким и ефикасним гасним котловима, што се одражава на целокупну енергетску ефикасност, односно уштеду у текућим расходима буџета општине за топлотну енергију, смањење трошкова одржавања котлова, као и смањење трошкова енергената за потребе функционисања нових ефикаснијих извора топлоте.
Јавно осветљење представља типичан пример тзв. заједничке комуналне потрошње која служи свим становницима општине Нови Кнежевац, и његову потрошњу није могуће директно обрачунати и тачно наплатити крајњем кориснику као што је то случај код индивидуалне комуналне потрошње. Трошкови електричне енергије, трошкови дистрибутивног система и одржавања јавног осветљења се финансирају из буџета општине